Коти — представники зоологічного ряду хижих ссавців. До цього ряду входить сім родин: родина собачих, ведмежих, єнотових, куницевих, віверових, гієнових і родина кошачих. Кішки широко поширені майже на всіх материках, за винятком Австралії, Арктики, Антарктиди і острова Мадагаскар. Щоправда, зараз і там скрізь водяться завезені свійські кішки.
Різних кішок (тигрів і левів, гепардів і леопардів, рисей і каракалів, ха-усів і так далі) на Землі відомо поки що 36 видів.
Одна третина усіх видів котів, тобто 12 видів, живе на території нашої країни та сусідніх країн, які належать до СНД. Сюди входять рись, лісовий кіт, очеретяний кіт хаус, манул, барханний кіт, далекосхідний лісовий кіт, каракал і чотири великих коти — уссурійський (амурський) тигр, леопард, сніжний барс, або ірбіс, і гепард.
У різних країнах водяться місцеві види великих котів. Найцікавіші з них — леви, американські ягуари та оцелоти.
Порівняно широко расповсюдилися леопарди. Вони водяться у більшій частині Африки і в південній половині Азії. Леопарди зустрічаються в Закавказзі, на півдні Туркменії, у Хабаровському та Приморському краях. У тропічних країнах, особливо в Індії і на Яві, зустрічаються темнозабарвлені леопарди-меланісти. їх називають чорними пантерами.
З дрібних котів найбільшу популярність завоювали всюдисущі свійські коти. Гарні, граціозні, як і їхні родичі, коти стали символом затишку, хазяйновитості, об'єктом уваги, естетичної і особливо господарської потреби.
Як ми вже сказали, котячих 36 видів, але поки що. Поки що — бо й досі не знаємо точно, скільки їх існує насправді. А не знаємо тому, що ще не всі кішки відомі вченим. Це доводить відкриття, зроблене у 1967 році, і не десь а в густозаселеній країні — у Японії.
Про існування на острові Іріомота незвичайних диких кішок йшли чутки давно. Але їм не вірили. Та й важко було повірити, що в Японії існує якась досить велика тварина, невідома досі науці. Якщо якісь кішки й існують, то це, очевидно, просто здичавілі свійські тварини. Однак вирішили все-таки перевірити. Виявилося, жителі острова Іріомота добре знають цих звірків, час від часу ловлять їх і з'їдають. І ось надійшло повідомлення про відкриття нової кішки, зовсім не схожої на жодну з досі відомих. У неї навіть не виявилося близьких родичів серед котів. Це була сенсація!
Але коли вчені ознайомилися з цією кішкою, були вражені ще більше: вона так відрізнялася від усіх інших представників котячих, що для неї довелося створити спеціальний рід, куди входить тільки одна родина, яка має всього-на-всього один-єдиний вид! Лише на чилійського гірського кота схожа ця кішка, та й то дуже віддалено. Але чилійський гірський кіт і японська дика кішка мешкають на протилежних берегах Тихого океану, дуже далеко одне від одного.
Зоологи вважають, що колись, дуже давно, такі кішки жили по всій Азії. Втім, Азії як материка тоді не існувало — він був з'єднаний з Америкою- перешийком. По ньому, як по мосту, перебралося до Америки багато тварин, у тому числі й кішки. Потім цей перешийок зник. З часом у родині кішок відбулися значні зміни —- вони розділилися на сучасні види, а невеличкий «п'ятачок» суші, який Перетворився на острів, став пасткою для стародавніх тварин. На ньому й збереглася ця кішка, яка стала 37-м представником родини котячих.
Комментариев нет:
Отправить комментарий